PÉNZÜGYI KULTÚRA, GAZDÁLKODÓI KOMPETENCIÁK FEJL.

Utolsó módosítás: 2019. szeptember 05.

A szakképzettség oklevélben szereplő megnevezése: gazdálkodói-kultúra fejlesztő szakpedagógus

Képzési terület: pedagógusképzés
Munkarend (tagozat): levelező
A képzési idő félévekben: 2 félév
A képzés során megszerzendő kreditek száma: 60 kredit

Jelentkezési feltételek képzési terület szerint:
Pedagógusképzés képzési területen legalább alapképzésben (vagy korábban főiskolai szinten) szerzett szakképzettséggel és végzettséggel rendelkezők.
Bármely szakos tanári szakképzettséggel és végzettséggel rendelkezők, a közgazdász tanári és a gazdaságismeret tanár szakos végzettséggel rendelkezők kivételével.

A képzés célja a gyakorló pedagógusok gazdálkodói érzékének, pénzügyi kultúrájának fejlesztése, a takarékossági szemléletmód és a környezettudatos magatartás, valamint a különböző befektetési lehetőségek mérlegelésének és a közöttük való választás képességének elsajátításával. A képzésben résztvevő pedagógusok módszertani kultúrájának fejlesztése, az újszerű módszerek alkalmazásának elsajátítása is a képzési program része, mely hozzájárul az egyéni háztartási gazdálkodás, a perspektivikus életpálya építés, a racionális háztartási döntéshozatali kompetenciák fejlesztéséhez.
A képzési program tartalma
A képzés során elsajátítandó kompetenciák:
- a gazdálkodói érzék fejlesztése,
- a takarékossági szemléletmód kialakítása, környezettudatos magatartás,
- a különböző befektetési lehetőségek mérlegelésének és a közöttük való választás képességének a kialakítása;
- a képzésben részt vevők pénzügyi kultúrájának fejlesztése,
- az egyéni háztartási gazdálkodás, a perspektivikus életpálya építés, a racionális háztartási döntéshozatali kompetenciák fejlesztése,
- résztvevő pedagógusok módszertani kultúrájának fejlesztése;
- kommunikációs technikák alkalmazása

A képzés tanterve 2019-ben:tanegységlista

A szakképzettség alkalmazhatósága konkrét környezetben, tevékenységrendszerben

Konkrét környezet

Tevékenységrendszer

Általános iskola (felső tagozat): szaktanár; osztályfőnök

- a tanulók gazdálkodói kompetenciáinak fejlesztésében;

- a fiatalok életvezetési kompetenciáinak kialakításában;

- a racionális fogyasztói döntések meghozatalára való felkészítésben;

- befektetői döntések megalapozásában, különös tekintettel a befektetői szempontok (hozam, biztonság, likviditás) megfelelő mérlegelésére;

- egyszerű pénzügyi kalkulációk begyakoroltatásában;

- gazdasági-pénzügyi mutatók, adatok értelmezésében és értelmeztetésében;

- saját intézménye forrás-szerzési tevékenységének elősegítésében (pályázatkészítés, alapítványlétrehozás, menedzselés, saját intézménye marketingtevékenységének megtervezésében és realizálásában);

- az intézményi adminisztrációs és dokumentációs munka elvégzésében;

- szakterületükön vezetői feladatok ellátásában;

- a család háztartás-vezetéssel kapcsolatos problémáival kapcsolatos tanácsadásban.

Középiskola (gimnázium, nem közgazdasági szakgimnázium):

szaktanár; osztályfőnök

A szakkal kapcsolatos további információ

Eszterházy Károly Egyetem, Oktatási Igazgatóság, Felvételi és Képzésszervezési Osztály
3300 Eger, Eszterházy tér 1.; Telefon: 36/520-400/3179
E-mail: felvi@uni-eszterhazy.hu