Tanulmányi kirándulása az Egri várban

Utolsó módosítás: 2019. október 17.

Turizmusos hallgatók szakmai tanulmányi kirándulása az Egri várban

2019. október 17-én az Egri Vár napja című rendezvényen vettek részt a 2. éves Turizmus szakos hallgatók Kulturális- és örökségturizmus tantárgyhoz kapcsolódóan Domjánné Dr. Nyizsalovszki Rita tanszékvezető vezetésével. A rendezvény meglátogatásának célja az volt, hogy a hallgatók megismerjék Eger fő nevezetességének kulturális turisztikai kínálatát, majd a tanórán a látottakat közösen elemezzék, értékeljék és önálló javaslatokat fogalmazzanak meg a kínálat további fejlesztésére. A kiállítások megtekintése után érdekes, interaktív bemutatóval egybekötött előadást hallgattunk meg a vár restaurátorainak tevékenységéről, a tárgyi örökség restaurálási és kiállítási lehetőségeiről és feltételeiről. A programunk fegyverbemutatóval zárult.