Idősek bölcsessége – szakmai fórum

Utolsó módosítás: 2016. április 05.

2016. március 22-én, Miskolcon a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház és a Magyar Tudományos Akadémia MAB Szociológiai Munkabizottsága által szervezett Idősek bölcsessége című szakmai napon tartott előadást Matiscsákné dr. Lizák Marianna oktatónk „A szenior tudásvagyon növelésének egyik lehetősége a Szépkorúak Akadémiája” címmel.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház és a Magyar Tudományos Akadémia MAB Szociológiai Munkabizottsága által megrendezésre kerülő Idősek bölcsessége c. szakmai nap programja.
A program célja a széles spektrumú ismeretszerzés mellett a köztünk élő idős(ödő) generáció helyzetére, értékeire, az együttélés konstruktív aspektusaira történő figyelemfelhívás.

Program:

9.00-9.15. Az Idősek bölcsessége c. kiállítás és a szakmai fórum megnyitója
Hiripi Edina – Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Család,
Esélyteremtési és Önkéntes Ház

9.15-9.40. Kortalan Magyarország – az idősekről és társadalmi szerepvállalásukról
Dr. Szabó-Tóth Kinga – Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Kar Szociológiai Intézet, intézetigazgató, egyetemi docens

9.40-10.00. Halandók, akik halhatatlanként élnek
Pócsi Orsolya - klinikai szakpszichológus

10.00-10.30. Idősek spiritualitása
Gecse Attila - református lelkipásztor-szupervízor

10.30-11.00. A szenior tudásvagyon növelésének egyik lehetősége a
Szépkorúak Akadémiája