Hegedűs Éva előadása az Egyetemünkön

Utolsó módosítás: 2016. november 18.

Egyetemünkön tartott előadást 2016. november 16-án Hegedűs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója, a Magyar Közgazdasági Társaság főtitkára.

Előadásának első részében elemezte a legújabb makrogazdasági trendeket, az amerikai elnökválasztásnak a pénzügyi szektorra gyakorolt és várható hatását, a várható növekedési kilátásokat. Ezt követően a globális pénzügyi trendek elemzése következett, bemutatta, hogy a válság hatására milyen folyamatok indultak el a pénzügyi szektorban és a negatív következmények kiküszöbölésére tett intézkedések milyen hatást gyakorolnak a szektorra. Kiemelte a digitális forradalom megjelenését és annak fontosságát, hogy az erős bankrendszer építése során a pénzügyi szektor szereplőinek alkalmazkodni kell a fogyasztók ilyen irányú új elvárásaihoz.
A rendezvényen Csontos Sándor, a Magyar Közgazdasági Társaság Heves Megyei Szervezetének elnöke bejelentette, hogy a 2017. évi Közgazdász Vándorgyűlés helyszíne Eger lesz.

A hírt küldte: Soós Gabriella