VII. Regionális Esélyegyenlőségi KONFERENCIA

Utolsó módosítás: 2016. november 18.

Matiscsákné dr. Lizák Marianna, az Eszterházy Károly Egyetem, Közgazdaságtan Tanszék oktatója „A munkaerő-piac jogi szabályozása, különös tekintettel az esélyegyenlőség biztosítására” címmel tartott előadást Miskolc Megyei Jogú Város Dísztermében 2016.október 26-án a VII. Regionális Esélyegyenlőségi KONFERENCIA „Az észak-magyarországi régió munkaerő-piaci helyzete, a hátrányos helyzetűek foglalkoztatási esélyei” című rendezvényen.

Oktatónk előadásában kitért az az esélyegyenlőség felértékelődésére a munkaerőpiacon, rávilágított a CSR keretében megvalósítható felelős foglalkoztatásra. Bemutatta a munkaerőpiac jogi szabályozását, az esélyegyenlőség érvényesülését a foglalkoztatásban. Az esélyegyenlőségi célcsoportok meghatározásánál rámutatott arra, hogy az egyes jogszabályok más-más ismérvvel jellemzik a hátrányos helyzetű csoportokat. Kiemelte a munkaerőpiac rugalmasításának szükségességét és előadásának végén néhány hazai munkaerő-piaci adattal támasztotta alá a korábban elmondottakat.