EKE Ifjúsági Gasztronómiai verseny

Utolsó módosítás: 2021. június 04.

Az Eszterházy Károly Egyetem és a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem gasztronómia népszerűsítésére, hagyományteremtő szándékkal vetélkedőt hirdetett a meghívott iskolák vendéglátásban tanuló középiskolás diákjainak „EKE Ifjúsági Gasztronómiai verseny”- címmel.

A verseny célja, hogy közelebb hozza és megkedveltesse a vendéglátás, gasztronómia területét. A rendezvény lebonyolítása az Eszterházy Károly Egyetem ,Gazdaságtudományi Intézet szervezésében történt. A vetélkedőre 4 fős csapatok jelentkezését vártuk vendéglátós iskolákból, szakács-pincér szakmát tanuló, illetve vendéglős és ezek új változatainak képzésben résztvevők.

A vetélkedő két fordulóból állt. Az elsőben egy 5 fogásos menüt kellett összeállítani a régióra/településre jellemző tradícionális ételekből, helyi alapanyagokból. A második fordulóban az első fordulóban beküldött menü- és italsorhoz, alkalomnak megfelelően terítsenek meg, amit rögzíteniük kellett videóra.

7 csapat jelentkezett, akik a következő eredményeket érték el.

Iskola neve

Csapat neve

Helyezés

Heves Megyei SZC Szent Lőrinc Vendéglátó és Idegenforgalmi Technikum és Szakképző Iskola

Tétel-fertőzöttek

I.

Heves Megyei SZC Sárvári Kálmán Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Sárvári Eger

II.

Heves Megyei SZC Március 15 Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Fantasztikus 4-es

III.

Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola

Keri Debrecen

(IV.)Különdíj:

HKIK Vendéglátós Mesterklub

Nagykun Babtista Oktatási Központ Általános Iskola, Gimnázium,Technikum,Szakképző Iskola és Kollégium Illéssy Sándor Technikum és Szakképző Iskola Tagintézménye

Illéssy 10.A I.csapat

(V.)Különdíj:
 Gazdaságtudományi Intézet Különdíja

Illéssy 10.A II.csapat

VI.

Jászapáti Gróf Széchenyi István Katolikus Gimnázium, Technikum és Szakképző Iskola

Jászapáti ízőrzők

VII.

Gratulálunk a csapatoknak, köszönjük, hogy az online verseny ellenére is, megmérettették magukat.

Nagy Zoltán
mesteroktató