A GTI oktatójának cikke

Utolsó módosítás: 2018. május 22.

„A migráció női arca” címmel jelent meg Matiscsákné dr. Lizák Marianna, az Eszterházy Károly Egyetem Közgazdaságtan Tanszék oktatójának és Lipták Katalin a Miskolci Egyetem oktatójának közös cikke a TÉR ÉS TÁRSADALOM (ISSN: 0237-7683) (eISSN: 2062-9923 ) folyóirat 2017. évfolyam 4. számában a 231-240 oldalakon.

A negyedévenként megjelenő tudományos folyóiratban bemutatásra került, hogy a női migrációnak két fő fajtája alakult ki: az egyik eset, amikor az egyedülálló nő önállóan hozza meg a döntést és egyedül vág bele a külföldi munkavállalásba; a másik esetben a férjét, párját külföldre követi a nő és közösen hozzák meg a döntést. A távolság hatásának vizsgálata újszerű eredményt hozott, ugyanis a Magyarországtól földrajzilag távolabbra vándorolt nők külföldi életüket véglegesnek tekintik, hazatérésükre kisebb az esély.